У НБУ готуються до переходу до гнучкого курсоутворення

Рано чи пізно Нацбанк повертатиметься до гнучкого курсоутворення і зараз створюються передумови для того, щоб турбулентність під час цього переходу звести до мінімуму.

Прибуток НБУ буде у 1,5 раза менший, ніж прописано у держбюджеті – Шевченко Про це під час бесіди з продакт-менеджером Prozorro Оленою Шкарповою заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, повідомляє Banker.ua з посиланням на Forbes.ua.

За словами заступника голови Нацбанку, завдяки фіксації курсу на рівні 29,25 грн/$ для товарів критичного імпорту та обмеження верхньої планки для курсу з операцій на міжбанку в Україні вдається стримувати ціни.

«Ми чудово розуміємо, що фіксація курсу створює певні дисбаланси в економіці, але поки що ми маємо можливість ці дисбаланси закривати за рахунок підтримки від міжнародних партнерів», – зазначає Сергій Ніколайчук.

За його словами, рано чи пізно Нацбанк почне повертатися до гнучкого курсоутворення, і вже зараз регулятор намагається створити передумови для того, щоб мінімізувати турбулентність під час цього переходу.

У якості однієї з причин, що спонукали НБУ до переходу до активної процентної політики, Сергій Ніколайчук вказує посилення тиску на гривню.

«У березні чистий продаж валюти Нацбанком склав $1,8 млрд, у квітні – $2,2 млрд, у травні – вже $3,4 млрд», – зазначає він.

За словами заступника голови НБУ, валюту купують, насамперед, імпортери: минулого місяця для цілей імпорту регулятор продав приблизно $4,3 млрд.

У той же час, купівля банками валюти у свою валютну позицію у травні становила $2 млрд.

«Частина цих коштів якраз була спрямована на розрахунки з міжнародними платіжними системами, потреба в яких виникає через витрати та зняття готівки з гривневих карток за кордоном», – пояснює Ніколайчук.

Нагадаємо, за словами заступника голови НБУ Катерини Рожкової, банківська система залишається ліквідною: обсяг живих грошей банків сьогодні перевищує 230 млрд гривень.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd