У Нацбанку розповіли, доки утримуватимуть фіксований курс

Нацбанк утримуватиме фіксований курс доти, доки переваги фіксації перевищуватимуть її недоліки. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, повідомляє Banker.ua.

ВР прийняла три закони для посилення незалежності НБУ: на цьому наполягав  МВФ - FINBALANCE

За словами Сергія Ніколайчука, зміни валютно-курсової політики НБУ значною мірою залежать від макроекономічного сценарію, відповідно до якого житиме країна.

«Ми хочемо повернутися до гнучкого, плаваючого обмінного курсу, але для цього мають бути створені певні передумови», – зазначає заступник голови НБУ.

У якості таких передумов Сергій Ніколайчук вказує більше самобалансування валютного ринку та налагодження дії монетарної трансмісії.

За словами експерта, у разі керованого повернення до гнучкого обмінного курсу не має бути суттєвої корекції в той чи інший бік: підхід до неї залежатиме від умов, за яких ці кроки будуть здійснюватися.

Так, нечасті, але масштабні кроки можуть бути доцільними при спробі вирівняти дисбаланси, спровоковані сильним подорожчанням імпорту: в умовах неготовності системи до повернення плаваючого курсу відбувається нова фіксація курсу.

Що ж до коротких, але частіших кроків, то вони робляться, зазначають у НБУ, коли ринок уже майже готовий до плаваючого обмінного курсу.

«Відповідно центробанк у такій ситуації намагатиметься знайти нову точку рівноваги, де ринок сам збалансується. І далі курс плаватиме у довоєнному форматі», – пояснює Сергій Ніколайчук.

За словами співрозмовника агентства, Нацбанк не прагне переходу до будь-якої корекції обмінного курсу або плаваючого обмінного курсу: у своїх рішеннях регулятор виходить із того, який режим сьогодні більш корисний для досягнення інфляційних цілей, утримання макроекономічного балансу тощо.

«Ми бачимо більше переваг від фіксації обмінного курсу, ніж від іншого режиму», – додав Сергій Ніколайчук.

Нагадаємо, за словами заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука, швидке відновлення економіки України можливе, але лише за умови завершення бойових дій і за масштабної підтримки закордонних партнерів.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd