У Нацбанку назвали причини падіння курсу гривні напередодні новорічних свят

Послаблення курсу гривні наприкінці 2023 року та у перші дні 2024 року пов’язане як із сезонними чинниками, так і з підвищеним попитом на валюту через ризики відтермінування фінансової допомоги від міжнародних партнерів.

Про це заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Сергій Ніколайчук, інформує пресслужба регулятора.

"Послаблення гривні наприкінці 2023 року насамперед зумовлено сезонним чинниками. По-перше, попит на валюту збільшився внаслідок рекордних видатків бюджету у грудні. По-друге, традиційно наприкінці року зростає попит на валюту з боку населення", – сказав Ніколайчук.

"Також на валютний ринок тиснули психологічні чинники, пов'язані з відтермінуванням надання міжнародної допомоги, водночас активні бойові дії тривають і це зумовлює потребу у фінансуванні", – додав заступник голови Нацбанку.

Водночас він наголосив, що за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем.

"Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується (як це, наприклад, було в жовтні та першій половині листопада)", – зауважив заступник голови НБУ.

Ніколайчук додав, що Нацбанк поступово збільшує амплітуду курсових коливань.

"Відповідно зараз коливання на міжбанківському ринку є дещо більшими, ніж, наприклад, у жовтні. Водночас завдяки сформованим передумовам вони не є загрозливими. Також курсові коливання залишаються значно меншими, ніж до повномасштабної війни", – сказав заступник голови Нацбанку.

Він нагадав, що курс на готівковому ринку, який є важливим для населення, вже тривалий час коливається в обидва боки і попри певне послаблення гривні наприкінці року, вона залишається міцнішою, ніж, наприклад, у четвертом кварталі 2022 року.

Ніколайчук також наголосив, що Нацбанк навіть не розглядає можливість повернення до фіксованого курсу гривні, але й надалі згладжуватиме надмірні коливання на валютному ринку.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd