У 2022-му ВВП України скоротиться більш ніж на третину – банкіри

За підсумками поточного року ВВП України скоротиться більш як на третину.

НБУ: ВВП України в 2022 році може скоротитися не менш ніж на третину -  FINBALANCE Такий прогноз у коментарі «Інтерфакс-Україна» озвучили представники українських банків, повідомляє Banker.ua з посиланням на Fixygen.

Українські банкіри зберігають прогноз падіння реального ВВП України за підсумками 2022 року на 33%.

«Скорочення інвестицій та приватного споживання буде частково пом’якшене збільшенням державного споживання та товарних запасів», – зазначає Олексій Блінов, який очолює аналітичний відділ Альфа-Банку України.

Згідно з прогнозом експерта, у червні прискорення зростання Індексу споживчих цін очікується майже до 20% у річному вимірі (після травневих 18%). У другому півріччі показник інфляції стабілізується, але перевищуватиме 20% до кінця 2022-го.

Голова правління Юнекс Банку Іван Світек допускає ще більш глибоке падіння економіки на тлі поточного зниження доходів населення і скорочення споживчого попиту.

Темпи інфляції, на його думку, за підсумками першого півріччя наближатимуться до 19-20% у річному обчисленні. З урахуванням скасування податкових пільг при імпорті в найближчі місяць-два показник може вийти за межі цього коридору.

За словами Костянтина Хведчука, який представляє банк «Південний», зниження економіки України у II кварталі 2022-го становитиме 40-45% р/р, тоді як у III кварталі відбудеться сезонне зростання ВВП, у тому числі й за рахунок жнив.

Інфляція, зазначає аналітик, прискорювалася внаслідок постпандемійного відновлення ще до повномасштабного вторгнення – як в Україні, так і в усьому світі. Війна додатково загострила ці тенденції, на тлі чого інфляція і досягла 18% р/р.

У банку «Південний» прогнозують зростання інфляції до кінця року через перебої ланцюжків постачання, подорожчання транспортних витрат, ситуативний дефіцит окремих груп товарів та збільшення грошової маси на тлі зростання дефіциту бюджету.

«Зростання споживчих цін досягне 30% р/р наприкінці року й надалі сповільнюватиметься», – прогнозує Костянтин Хведчук.

Нагадаємо, за даними Bloomberg, обмеженість джерел фінансування держбюджету в умовах війни підштовхнула владу України до розгляду можливості реструктуризації боргу.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd