Турецька ліра оновила історичний мінімум

Турецька ліра впала у четвер, 22 вересня, на торгах у Стамбулі на 0,2%, до 18,3737 за долар США — найнижчого рівня за всю історію спостережень, свідчать дані торгів. Курс турецької валюти знижується до долара на тлі майбутнього засідання ЦБ за процентною ставкою, пише Bloomberg.

Турецька ліра до гривні ✓ Курс ліри до гривні на сервісі Money24

ЦБ Туреччини запроваджено найбільші у світі негативні відсоткові ставки з поправкою на інфляцію, яка минулого місяця перевищила 80%. Минулого місяця ЦБ Туреччин знизив відсоткову ставку на аукціонах тижневого РЕПО (короткострокова позика коштів під заставу цінних паперів) на 100 базисних пунктів з 14% до 13%. Такого рішення не чекав жоден із аналітиків, опитаних Bloomberg.Агентство також зазначає, що додатковий тиск на турецьку валюту чинить підвищення процентної ставки ФРС США.П'ять із 22 аналітиків, опитаних Bloomberg, очікують зниження ставки на 100 базисних пунктів, тоді як решта не передбачає змін.

Валютна криза Туреччини у 2021 році була спровокована агресивним циклом пом'якшення грошово-кредитної політики. ЦБ Туреччини почав знижувати ключову ставку з 19% у серпні 2021 року, незважаючи на те, що тоді інфляція в країні вже перевищувала 21%.

На кінець 2021 року ставка опустилася до 14%, а інфляція розігналася до 36%. З початку 2022 року ставка залишається незмінною на рівні 14%. Такий економічний курс задав президент Реджеп Тайіп Ердоган, незважаючи на інфляцію, що зростає, яка вже до квітня досягла позначки в 70% річних.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd