Темпи зростання цін були нижчими за прогноз НБУ

Фактичні темпи зростання цін були нижчими за траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті за жовтень 2022 року.

Фактичні темпи зростання цін у листопаді були нижчими за траєкторію  прогнозу НБУ

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Це пов'язано з розширенням пропозиції продуктів харчування, деокупацією частини територій України, розпродажем товарів, які швидко псуються через дефіцит електроенергії, та слабшим споживчим попитом.

Крім того, інфляцію стримувало певне зміцнення готівкового курсу гривні, у тому числі завдяки раніше вжитим заходам НБУ.

Зростання цін на оброблені продовольчі товари прискорилося до 28,0% р/р.

Під впливом збільшення вартості енергії, дорожчали продукти, виробництво яких є енергоємним або вимагає термічної обробки, а також товари, які потрібно зберігати в холоді.

Зокрема м’ясні, молочні продукти, кондитерські вироби, безалкогольні напої та консерви.

Крім того, надалі дорожчали імпортовані продукти харчування, зокрема рибні продукти та оливкова олія.

Натомість завдяки ліпшим ніж очікувалося урожаям соняшнику та ранніх зернових повільніше зростали ціни на соняшникову олію, макарони та хліб.

Подорожчання непродовольчих товарів пришвидшилося до 20,7% р/р.

Це пов'язано з вичерпанням запасів імпортної продукції, закупленої влітку за нижчим курсом, а також зі зростанням витрат бізнесу, у тому числі через потребу закуповувати генератори для автономної роботи.

Так, прискорилося подорожчання одягу та взуття, товарів для дому (посуду, меблів, побутової техніки, хімії), автомобілів та товарів особистого догляду.

Водночас сповільнилося зростання цін на товари непершочергової необхідності, зокрема побутову техніку, домашній текстиль тощо.

Темпи зростання вартості послуг залишилися на рівні попереднього місяця (15,6% р/р).

З одного боку, сповільнилося подорожчання послуг салонів краси, спортзалів, страхування автомобілів, управління багатоквартирними будинками, а також туристичних послуг.

З іншого боку, швидше зростала вартість медичних послуг, послуг закладів громадського харчування, оренди житла та інтернет-провайдерів під впливом збільшення витрат бізнесів.

Нагадаємо, у листопаді 2022 року споживчі ціни підвищилися на 0,7%.

У січні-листопаді 2022 року інфляція становила 25,7%.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd