Світовий банк погодив ще $610 млн підтримки для бюджету України

Україна отримає від Світового банку ще $610 млн, з яких $500 млн призначено на поточні витрати держустанов та $110 млн – на охорону здоров'я.

Світовий банк відклав виділення Україні траншу на $350 млн | Українська  правда

У заяві Світового банку йдеться, що новий пакет фінансування призначений для посилення підтримки та допомоги у відновленні України в умовах війни, що триває.

"Вторгнення росії до України продовжує приносити руйнівні економічні та гуманітарні наслідки, впливаючи на сектор охорони здоров'я, критично важливу енергетичну інфраструктуру та транспортні мережі", – заявив президент Групи Світового банку Девід Малпасс. Він нагадав, що Світовий банк уже мобілізував $18 млрд як надзвичайне фінансування для підтримки народу України, включно із зобов'язаннями та обіцянками донорів, з яких уже освоєно $15 млрд.

Додаткові $500 млн у вигляді кредиту МБРР допоможуть уряду України покрити витрати, пов'язані з виплатою дитячої та сімейної допомоги, заробітною платою держслужбовців та комунальними платежами. Уся сума кредиту гарантована Великою Британією.

Ще $110 млн виділяються на первинну медико-санітарну допомогу, задоволення зростання попиту на послуги з охорони психічного здоров'я та реабілітації через війну, забезпечення лікарень, які стикаються з нестачею потужностей, та підтримання основних закладів охорони здоров'я. До цієї суми входять кредит МБРР розміром 100 млн євро, забезпечений гарантіями Іспанії, і грант розміром $10 млн від Глобального фонду фінансування для жінок, дітей та підлітків (GFF).

Раніше повідомлялося, що до держбюджету України надійшов грант у $2 млрд із цільового фонду Світового банку в рамках проєкту "Підтримка державних витрат для забезпечення сталого державного управління в Україні".

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd