Світові центробанки у листопаді закупили 50 тонн золота

У листопаді 2022 року центробанки світу закупили 49,7 тонни золота до золотовалютних резервів.

Золото подорожало до 9-летнего максимума | Экономическая правда Про це випливає із попередніх даних World Gold Council (WGC).

Найбільшим покупцем був Китай, який збільшив запаси на 32 тонни. До цього Народний банк Китаю протягом трьох років не повідомляв про зміну обсягу золота в резервах, а в грудні, за даними Державного управління валютного контролю (SAFE), закупив ще 0,97 млн унцій, тобто близько 30 тонн.

Туреччина у листопаді додала до запасів 19,3 тонни золота, що робить її найбільшим офіційним покупцем у 2022 році (122,8 тонни за 11 місяців), Киргизія — 3,3 тонни.

Основними продавцями золота у листопаді були Казахстан (3,7 тонни) та Узбекистан (1,6 тонни).

WGC розраховує місячні обсяги закупівель золота центробанками, виходячи з даних Міжнародного валютного фонду, а квартальні насамперед на основі оцінок Metals Focus і цифри істотно відрізняються.

Раніше WGC оцінював сумарні закупівлі в I-III кварталах у 673 тонни — це більше за річні показники за багато років (востаннє більше було в 1967 році). При цьому по місяцях у сумі у січні-вересні виходить у 2−3 рази менше.

WGC пояснює це суттєвими обсягами закупівель, про які офіційно не повідомляється.

Нагадаємо, міжнародні резерви України станом на 1 січня 2023 року становили $28,49 млрд, у грудні минулого року вони зросли на 1,9% або на $540 млн.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd