Світові акції впали, а золото зросло: як ринки відреагували на бунт у росії

Недовгий бунт в росії, організований головою ПВК "Вагнер" євгеном пригожиним, підставив під сумнів авторитет президента володимира путіна.

Це вплинуло на світові фінансові ринки на початку торгів у понеділок, пише Reuters.

Зокрема, золото, яке сприймається як прихисток для інвесторів під час нестабільних ситуацій, підскочило в ціні на 0,6% до $1932 за унцію.

Світові акції традиційно впали. Індекс MSCI All-World зменшився на 0,1% через зниження в Європі, де акції оборонних компаній чинили тиск на індекс STOXX 600, що впав на 0,3%.

Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 0,3%, до $73,69 за барель, які раніше коштували $74,80. Рубль упав до 15-місячного мінімуму на початку торгів у москві.

"Ринок все ще перебуває у такій перехідній фазі, але я думаю, що стрес, який ми спостерігали на фондових ринках, почався до новин, які ми отримали у п'ятницю, і до подій у вихідні", – сказав голова відділу макроекономічних досліджень у Pictet Wealth Management Фредерік Дюкрозі.

Щодо стосується валют, то євро не змінився щодо долара і залишився на рівні $1,0893, але знизився на 0,25% щодо фунта і на 0,5% щодо єни.

Зазначимо, що в росії у п'ятницю і суботу курс долара зріс до 90 рублів і вище. А акції найбільших компаній втратили до 4% від вартості.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd