США виділили ЄБРР грант у $500 мільйонів для спецфонду реагування на війну в Україні

США виділили $500 млн донорських коштів для створеного Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) Спеціального фонду кризового реагування на війну в Україні.

ЄБРР та США об'єднали зусилля, щоб допомогти Україні подолати наслідки війни.

Про це йдеться у повідомленні банку.

"Фінансування надходить у вигляді грантів для підтримки інвестицій. Це важлива віха у зусиллях банку зі збору коштів, внаслідок яких на даний момент для України та постраждалих країн було мобілізовано близько 1 млрд євро", – наголошується у повідомленні.

ЄБРР уточнює, що США є одним із засновників банку, його найбільшим акціонером. До цього нового внеску їхнє донорське фінансування сумарно становило понад 153 млн євро.

"Угода про внесок, яку ми підписуємо сьогодні між США та ЄБРР, прийшла вчасно. Ми почнемо використовувати її в Україні та сусідніх країнах, як тільки зможемо", – зазначила президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

ЄБРР поєднуватиме нові ресурси, надані донорами, з донорським фінансуванням із власного капіталу.

Фінансування буде спрямоване на торгове фінансування для підтримки потоку товарів першої необхідності, забезпечення продовольчої та енергетичної безпеки, надання екстреної ліквідності малим підприємствам, фармацевтичним компаніям та життєво важливим транспортним компаніям, а також на те, щоб українські муніципалітети могли підтримувати основні державні послуги для громадян.

Важливо, що ЄБРР націлений на забезпечення продовольчої безпеки через суттєву підтримку українського сільськогосподарського сектору в галузі посіву, догляду за посівами, збирання врожаю та постачання продовольства.

Фінансування також буде використано для допомоги біженцям у сусідніх країнах та для допомоги муніципалітетам, які їх приймають, зазначається у повідомленні.

Для визначення пріоритетності та ефективного управління донорськими ресурсами, довіреними банку для підтримки України та сусідніх країн, ЄБРР заснував Спеціальний фонд кризового реагування для спрямування донорської допомоги.

Наразі ЄБРР інвестував 650 млн євро у відповідь на війну з Україною та планує наростити цю суму до 1 млрд євро до кінця року.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd