США планують щомісяця виділяти по $1,5 млрд для підтримки бюджету України

Сполучені Штати Америки планують щомісяця виділяти Україні по $1,5 млрд для підтримки бюджету, сказав у понеділок перший заступник помічника державного секретаря США у справах Європи та Євразії Дерек Хоган.

США поставили Украине первую часть помощи из нового пакета на $800 млн -  Газета.Ru | Новости

Під час виступу на семінарі у вашингтонському Центрі імені Вудро Вілсона дипломат розказав, що пряме фінансування України буде одним з основних напрямів допомоги з боку США у середньостроковій перспективі.

"Ми зосередимося на забезпеченні безперервності функціонування уряду – мова йде фактично про можливість зводити кінці з кінцями, пряму бюджетну підтримку. Ми вже виділили на це $1 млрд і плануємо ще більше – приблизно по $1,5 млрд на місяць протягом наступних чотирьох-п'яти місяців", – сказав Хоган.

Підтримка з боку США також стосуватиметься продовольчої безпеки, роботи засобів масової інформації, надання психологічної допомоги постраждалим від війни тощо.

У довгостроковій перспективі США планують допомогти Україні повернутися до нормального режиму наповнення бюджету. Планується підтримка у сфері розвитку приватного сектору економіки, диверсифікації енергоресурсів, відновлення критичної інфраструктури, надання військової допомоги та проведення демократичних реформ.

"І ми можемо дивитися на це крізь призму пакетів допомоги міжнародних фінансових установ – як саме стимулювати проведення реформ в Україні у прив'язці до надання фінансової підтримки з боку МФУ", – сказав Хоган.

Дипломат наголосив, що на початку війни дехто очікував, що Україна швидко капітулює перед росією, але вона виявилася неймовірно витривалою. "І всупереч планам путіна конфлікт спонукав до дії не тільки європейські демократії, але й велику частину світу", – підсумував Хоган.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd