США хочуть звільнити Україну від боргових виплат

Палата представників США схвалила законодавчу ініціативу про зниження боргового навантаження на бюджет України.

Палата представників США схвалила рекордний пакет підтримки України –  АрміяInformПро це повідомляє американське видання The Hill.

У тексті документу йдеться, що Мінфін США проведе низку перемовин з представниками різних фінансових установ, у тому числі з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком. Перемовини матимуть на меті негайне призупинення платежів з обслуговування боргу Україною та надання українському уряду фінансової підтримки на особливих умовах.

Проєкт закону підтримали 362 конгресмена, 56 були проти. Якщо документ буде підписаний, американська влада зможе також переконувати своїх політичних партнерів, які є членами Паризького клубу країн-кредиторів, надати нашій країні фінпідтримку на пільгових умовах.

Згідно проєкту, закон втратить чинність через 7 років після набрання чинності, але може бути скасований президентом достроково.

Нагадаємо, попри військову агресію росії Україна не бачить потреби в ініціюванні реструктуризації зовнішньої державної заборгованості. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко.

«Графік виплат по нашому зовнішньому боргу не є складним у цьому році і ми маємо усі можливості навіть у військовий час обслуговувати його погашення. Для прикладу можу сказати, що виплати по ньому в березні склали $15-16 млн. На квітень планується $84 млн. Ці суми є посильними для нас», – сказав Сергій Марченко.

Уникання дефолту та реструктуризації має зберегти позитивне ставлення кредиторів до країни.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd