США готуються до обмеження цін на російську нафту на рівні $40-60 за барель – Bloomberg

Лідери G7 обговорюють можливість обмеження ціни на російську нафту в діапазоні $40-60 за барель.

США обговорюють обмеження цін на російську нафту на рівні $40-60 за барель, – Bloomberg

Плани щодо обмеження ціни на російську нафту США та їхні союзники обговорювали на саміті країн G7, який проходив у Німеччині наприкінці червня.

За даними джерел Bloomberg, під час саміту розглядалася можливість обмеження ціни в межах $40-60, але конкретний поріг вартості сировини може змінюватись в залежності від ринкових умов.

Відомо, що США планують активізувати зусилля щодо обмеження вже найближчими тижнями. Проте експерти сумніваються, що угоду буде досягнуто в найкоротші терміни: запровадження нового механізму вимагатиме від ЄС внесення змін до останнього пакету санкцій, який передбачає повну заборону надання низки послуг для транспортування російської нафти.

Варто зазначити, що вранці у четвер ціни на еталонні марки нафти відновили своє зростання після стрімкого падіння напередодні. Так, барель Brent 7 липня торгується за $101,41 (+0,72%), тоді як ціна WTI зросла на 0,64% – до $99,16.

Вдень у середу нафтові котирування впали нижче за $100 на побоюваннях щодо уповільнення глобального економічного зростання і, як наслідок, зниження попиту.

Крім того, проблеми з попитом можуть виникнути в Шанхаї, який почав масове тестування на COVID-19 після виявлення випадків зараження протягом останніх двох днів.

Також у якості одного з негативних факторів для сировинних ринків експерти вказують долар, що зміцнюється, який нещодавно досяг більш ніж 20-річного максимуму.

Нагадаємо, на думку аналітиків Citigroup, до кінця 2022 року вартість нафти може впасти до $65 за барель, тоді як до кінця наступного – до $45.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd