Спрощені податки для великого бізнесу збережуть до липня

Запроваджені на весні пільги, які дозволили найбільшим українським компаніям перейти на спрощену систему оподаткування зі ставкою 2% від обороту, ймовірно скасують з 1 липня 2023 року.

Уряд хоче скасувати пільговий 2% податок для ФОПів і бізнесу. Першими  заплатить по повній ігрова індустрія | dev.ua

Про це голова фінансового комітету Данило Гетманцев розповів в інтервʼю українській редакції Forbes.

За його словами, відповідний законопроєкт має подати до парламенту Мінфін, вірогідно, це відбудеться вже наступного року.

«Система вже відіграла свою роль і була ефективною, але рішення приймалося тимчасово, коли ми передбачали, що війна буде нетривалою», – зазначив Гетманцев.

Він додав, що скасування пільгового оподаткування вже погодили на рівні Міністерства фінансів та Міжнародного валютного фонду.

«Я погоджуюся з Мінфіном та МВФ що в країні не можуть одночасно існувати податок з обороту і податок на додану вартість», – додав голова фінансового комітету.

Він уточнив, що зараз на спрощеній системі працює понад 300 000 фізичних та юридичних осіб. За словами Гетманцева, за близько 8 місяців дії пільгового оподаткування бюджет недоотримав 7 млрд грн.

Зазначимо, що Комітет ВРУ з питань податкової та фінансової політики підтримав у другому читанні №4366 про оподаткування платіжних систем.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd