Споживча інфляція сповільнювалася швидше, ніж очікувалося – огляд НБУ

За підсумками травня очікується подальше сповільнення споживчої інфляції після квітневого показника в 17,9% у зв'язку із зміцненням гривні, достатньою пропозицією продовольства та палива та ефектом бази порівняння минулого року.

Про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді Нацбанку за червень 2023 року, передає Український бізнес ресурс.

"За оцінками НБУ, в травні тривало сповільнення інфляції, що насамперед пояснюється ефектами бази порівняння та зниженням цін на пальне. Споживча інфляція сповільнювалася швидше, ніж очікувалося", – повідомляє НБУ.

Зокрема суттєво сповільнилося подорожчання продовольчих товарів. Це пояснюється зниженням зростання витрат на сировину та паливо, а також відновленням виробничих та логістичних ланцюгів завдяки стабілізації в енергосистемі.

Знизилися ціни на крупи та борошно, а на цукор – уповільнили зростання. Водночас яйця повернулися до подорожчання попри сезонне збільшення виробництва. Також дорожчало м'ясо.

Ціни на пальне практично залишилися на рівні квітня. Це сприяло зниженню темпів подорожчання транспортних послуг.

Нагадаємо, НБУ прогнозує, що у 2023 році інфляція сповільниться до 14,8%. Попередній прогноз центробанку становив 18,7%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd