СОТ знизила прогноз зростання світової торгівлі на 2023 рік

Світова організація торгівлі покращила прогноз зростання світової торгівлі на 2022 рік до 3,5% з очікуваних у квітні 3%, проте суттєво знизила прогноз на 2023 рік – до 1% з 3,4%.

СОТ

Про це йдеться в доповіді організації.

«Імпульс до зростання світової торгівлі сповільниться у другому півріччі 2022 року й залишиться слабким у 2023 році через численні потрясіння у світовій економіці», – сказано в доповіді.

Попит на імпорт, як очікується, знизиться на тлі сповільнення темпів зростання найбільших економік світу з різних причин.

«У Європі високі ціни на енергоресурси, викликані російсько-українською війною, призведуть до падіння споживчих витрат і підвищення витрат виробників. У США посилення монетарної політики вдарить по секторах, чутливих до зміни процентних ставок. Китаю доводиться стикатися зі спалахами COVID-19, спадом виробництва і навіть слабкістю зовнішнього попиту», – зазначається в доповіді.

Збільшення витрат на імпорт палива, продуктів харчування та добрива може призвести до нестачі продовольства та проблем із заборгованістю в країнах, що розвиваються, попереджає СОТ.

«Світова економіка зіткнулася з комплексною кризою. Картина 2023 стала набагато похмурішою», – заявила генеральна директорка СОТ Нгозі Оконджо-Івеала.

Організація також знизила прогноз глобального економічного зростання на 2023 рік до 2,3% із 3,3%. 2022 року, за оцінками СОТ, світова економіка зросте на 2,8%.

У доповіді наголошується, що прогнози супроводжуються високим ступенем невизначеності, пов'язаним із зміною політики центробанків розвинених країн, а також непередбачуваною природою російсько-української війни.

Зазначимо, що Організація економічного співробітництва та розвитку визнала Україну потенційним членом своєї організації.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd