Скорочення ВВП України може бути більшим через відключення електроенергії

Обстріли росіянами цивільної інфраструктури та постійні відключення світла можуть спровокувати ще більше скорочення ВВП України цього року, ніж на раніше прогнозовані 35%.

ВВП України може зменшитись вдвічі - Korrespondent.net

Про це заявила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко, повідомляє Reuters.

Свириденко, яка перебуває у Вашингтоні для зустрічі з високопоставленими чиновниками США, розповіла, що український уряд і надалі потребуватиме іноземної бюджетної допомоги. Та разом з тим вживає заходів для скорочення витрат шляхом скорочення персоналу та приватизації менших державних підприємств.

Президент Зеленський у жовтні заявляв, що Україні знадобиться 38 млрд дол на покриття дефіциту державного бюджету в наступному році та 17 млрд дол аби почати невідкладний ремонт інфраструктури.

Свириденко зауважила, що ці суми ще не були переглянуті, враховуючи збитки, які росія завдала інфраструктурі з 10 жовтня. За її словами, побутові споживачі та підприємства у Києві стикаються з відключеннями електроенергії на шість та більше годин, що впливає на економічний результат.

«Проблема в тому, що компанії не працюють. Якщо відключення електроенергії триватимуть протягом наступних кількох тижнів, ВВП може впасти ще більше», — сказала вона, посилаючись на оцінки міністерства. Згідно з ними економічне виробництво в жовтні впало на 39% після скорочення на 35% у серпні-вересні.

Нагадаємо, падіння ВВП рф у вересні 2022 року склало 5% у річному вимірі після зниження на 4% у серпні, на 4,3% – у липні, на 5% – у червні, на 4,5% – у травні, на 2,7% – у квітні, зростання на 1,4% у березні, на 4,2% – у лютому та 5,7% – у січні.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd