Схвалено: українцям дозволили обмінювати гривню за курсом Нацбанку у країнах ЄС

Незабаром українські біженці зможуть обмінювати гривню за курсом НБУ в країнах Євросоюзу.

Єврокомісія пропонує схему обміну гривень біженцями з України - Главком Додаткових комісій під час конвертації валют не буде, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Forbes.ua.

Рада ЄС схвалила ініціативу, яка дає змогу біженцям з України обмінювати гривню на європейські валюти на території країн блоку. На підтримку цієї пропозиції чиновники Європи висловилися під час вчорашнього засідання Комітету Ради ЄС.

Механізм передбачає створення лояльних «обмінних» умов для українських переселенців, які, виїхавши до країн Євросоюзу на тлі бойових дій на батьківщині, зіштовхнулися із проблемами під час обміну гривні.

Згідно з документом, який у середу був схвалений Радою ЄС, країнам, що входять до Євросоюзу, пропонується створити національні схеми з обміну гривні на суму 10 000 грн (близько $310) на людину за офіційним курсом НБУ та без додаткових комісій.

Дана схемою, дія якої триватиме щонайменше 3 місяців, поширюється і на дітей.

Набуття чинності документом стане можливим після його письмового затвердження Радою ЄС: відбудеться це, як очікується, вже найближчими днями – до 19 квітня.

Така «обмінна» ініціатива, як очікують у Євросоюзі, допоможе у боротьбі зі спекулянтами, які пропонують обмін гривні за курсом, що значно перевершує офіційний.

Також зазначається, що впровадження цього механізму не стане для країн-членів ЄС зобов’язанням – реалізація таких схем здійснюватиметься європейськими державами відповідно до їхньої національної ситуації.

Нагадаємо, завдяки угоді, підписаній НБУ та польським Центробанком, з 25 березня українці, які перебувають у Польщі, можуть обмінювати готівкову гривню на польські злоті за курсом, максимально наближеним до того, що було встановлено Нацбанком.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd