Скільки купили і скільки продали валюти українці у травні: дані Нацбанку

Минулого місяця українці продали на $262,2 млн більше, ніж купили.

Заява Правління НБУ про терор проти українських реформаторів

За даними, оприлюдненими Нацбанком, населення продовжує активно здавати валюту: за підсумками травня обсяги продажу перевищили показник купівлі на $262,2 млн. Місяцем раніше, у квітні, різниця між купівлею та продажем на користь останнього показника становила $237,8 млн.

За даними регулятора, як і раніше, «чистий» продаж формується переважно за рахунок безготівкової валюти: минулого місяця обсяги продажів впали з квітневих $252,6 млн і з березневих $375,3 млн до $244,1 млн. Водночас, обсяги купівлі у травні 2022-го були зафіксовані на рівні $10,2 млн: у квітні показник склав $8,6 млн, а у березні – $18,6 млн.

Що ж до готівкового ринку, то тут, зазначають у НБУ, обсяги угод зросли на тлі зняття регулятором стелі на ціну продажу валюти.

Так, уточнюють у Нацбанку, якщо у березні банки продали населенню $72 млн і у квітні $62,7 млн, то у травні показник склав $216,9 млн.

Зросли минулого місяця і обсяги купівлі валюти у населення на офіційному ринку: у травні показник зріс до $188,6 млн з квітневих $68,8 млн та березневих $71,3 млн.

«Чиста» купівля безготівкової валюти клієнтами банків у травні становила $1184 млн, що значно перевищує квітневі та березневі показники ($421,2 млн та $165 млн відповідно).

З початку року, за даними НБУ, показник продажу валюти населенням на $290,4 млн перевищив показник купівлі. Клієнти банків, навпаки, придбали минулого місяця на $4,02 млрд більше, ніж здали.

Варто також зазначити, що у травні помітно зріс обіг валюти на офіційному готівковому ринку: показник перевищує березневий та квітневий практично втричі. У той же час, уточнюють у Нацбанку, порівняно з лютим звернення нижче у 7 разів, а порівняно з груднем – у 10 разів.

Що ж до обсягів продажу безготівкової валюти, то тут зафіксовано скорочення порівняно з довоєнними показниками в середньому вдвічі.

Нагадаємо, у квітні частка NPL у банківському секторі країни зросла до 27,4%: місяцем раніше показник становив 27,1%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd