Швейцарський нацбанк отримав рекордні в історії збитки

Швейцарський національний банк повідомив про збиток у 2022 році в розмірі 132 млрд швейцарських франків ($143 млрд). Це найбільші збитки за 115-річну історію банку через падіння фондових ринків та ринків із фіксованою прибутковістю.

Нацбанк Швейцарії підвищив ставку вперше за останні 15 років — Мінфін

Про це пише Reuters.

Оголошений показник ознаменував відкат від прибутку в 26 млрд франків у 2021 році і був набагато більшим, ніж попередній рекордний збиток у 23 млрд франків, зафіксований у 2015 році. В еквіваленті це трохи більше ніж річний ВВП Марокко.

Наразі банк зазнав збитків у розмірі 131 млрд франків за своїми позиціями в іноземній валюті – понад 800 млрд франків у вигляді акцій і облігацій, які він придбав під час тривалої кампанії з ослаблення швейцарського франка.

Світові фондові ринки ослабли, а ціни на облігації впали минулого року, оскільки центральні банки по всьому світу, включаючи швейцарський, підвищили відсоткові ставки для боротьби з інфляцією.

Сильний швейцарський франк – у липні піднявся вище паритету щодо євро – призвів до втрат, пов'язаних з обмінним курсом.

Єдиним позитивним моментом були золоті запаси, які наприкінці 2021 року становили 1040 тонн, а протягом 2022 року зросли на 400 млн франків.

Збиток 2022 року означає, що центральний банк не буде здійснювати свої звичайні виплати центральному та регіональному уряду Швейцарії, йдеться у повідомленні, минулого року ШНБ виплатив 6 млрд франків.

Нагадаємо, упродовж січня-листопада 2022 року платоспроможні українські банки отримали 19,43 млрд грн прибутку після оподаткування.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd