Щомісячний дефіцит бюджету у 2023 році сягне $3-4 млрд

Міністерство фінансів прогнозує, що у наступному році щомісячний дефіцит бюджету становитиме від 3 до 4 мільярдів доларів.

Економічна ситуація в Україні під час війни: дефіцит бюджету, рівень  безробіття та державна підтримка населення (коментар експерта)

Про це пише міністр фінансів України Сергій Марченко у колонці для GlobalMarkets, опублікованій пресслужбою міністерства.

«Після останнього етапу скорочення витрат, ми фіксуємо щомісячний дефіцит на 2023 рік на рівні у 3-4 млрд дол. США», – повідомив глава відомства.

За словами Марченко, наступного року українська влада має зробити все необхідне для того, щоб залучити зовнішнє пільгове фінансування та гранти для покриття пріоритетних видатків держбюджету, а також зосередитися на зборі коштів для реалізації програм швидкого відновлення.

«За декілька місяців нам вдалося збільшити рівень податкових надходжень, порівняно з першими місяцями війни. Весь цей час існувала фіксована потреба у фінансуванні розміром в 5 млрд дол. США на місяць. Але, незважаючи на величезні зусилля, яких доклали країни-партнери, щоб допомогти нам, дефіцит не було профінансовано у повному обсязі», – констатував міністр.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd