S&P погіршило прогноз зростання ВВП найбільших країн

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings погіршило прогноз зростання ВВП деяких найбільших країн світу в найближчі два роки, та також схиляється до сценарію затягування та загострення війни рф та України.

S&P подтвердило суверенные рейтинги России

«З часу нашого останнього прогнозу наприкінці березня низка макроекономічних показників погіршилася, зокрема слабші показники за перший квартал у багатьох країнах, вищі ціни на енергоносії та сировинні товари, триваліший, ніж очікувалося, російсько-український конфлікт, швидша нормалізація грошово-кредитної політики та уповільнення зростання Китаю», – наголошується в повідомленні S&P GR.

Агентство зазначає, що на думку його експертів, російсько-український конфлікт швидше затягнеться і загостриться, ніж закінчиться раніше. Це в свою чергу збільшує ризики для зниження.

«Як ми зазначали в попередньому звіті, сценарій різкого погіршення включатиме широкомасштабний розрив торгівлі між росією і промисловим комплексом з центром у Німеччині, що знизить зростання, доходи, зайнятість та довіру і пошириться на решту світової економіки», – йдеться в документі.

Тепер очікується, що економіка США збільшиться на 2,4% у поточному році та на 2% у 2023 році. Раніше передбачалося підвищення відповідно на 3,2% та 2,1%.

Для єврозони прогноз на 2022 рік становить 2,7%, на наступний рік – 2,2%. Насамперед передбачалося піднесення на 3,3% та 2,6% відповідно.

ВВП Китаю, як очікується, цього року підвищиться на 4,2% (проти колишньої оцінки 4,9%). При цьому прогноз на наступний рік покращено до 5,3% з 5%.

Загалом в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (АТР) у 2022 році передбачається підйом на 4,6% (раніше 5,1%), у 2023 році – на 5% (4,7%).

Економіка Великої Британії, ймовірно, зросте на 3,3% цього року і на 1,2% наступного року, тоді як раніше прогнозувалося 3,5% і 2,3% відповідно.

Крім того, S&P GR підвищило оцінки темпів зростання споживчих цін для більшості держав на найближчі роки.

У США тепер передбачається інфляція на рівні 6,7% у 2022 році та 2,6% наступного року проти раніше очікуваних 5,6% та 1,8% відповідно. Для єврозони оцінка підвищена цього року до 6,4% із березневих 4,9%, у 2023 році – до 3% з 2,2%.

Агентство зазначає, що негативно вплинуть на купівельну спроможність фірм та домогосподарств високі ціни на енергоносії. У США вартісне паливо може принести користь виробникам, однак ці позитивні ефекти зазвичай переважуються ударом по споживачах, зазначають експерти.

Нагадаємо, вторгнення росії в Україну та сплеск цін на енергоносії та сировинні товари вплинуть на економічне зростання єврозони 2022-2023 років, водночас підвищуючи інфляцію до рекордного рівня. Це прогнозує Європейська комісія.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd