Російська агресія в Україні може спровокувати глобальну рецесію – Світовий банк

Російська агресія в Україні може спричинити глобальну рецесію.

Світовий банк підтримав земельну реформу в Україні — АГРОПОЛІТ Про це під час зустрічі, організованої Торгово-промисловою палатою США, заявив президент СБ Девід Малпас, передає Banker.ua з посиланням на матеріали УНІАН.

На тлі війни, розв’язаної російським агресором в Україні, а також через вплив бойових дій на ціну енергоресурсів, вартість продовольства та доступ до добрив, світ у перспективі може зіткнутися із глобальною рецесією, попереджають у Світовому банку.

За словами Девіда Малпасса, економіка Німеччини – четверта за величиною у світі – через зростання цін на енергоносії вже значно сповільнилася. Ситуація може погіршитися й у інших країнах на тлі скорочення виробництва добрив.

«Якщо говорити про глобальний ВВП… зараз важко зрозуміти, як нам уникнути рецесії», – констатує голова Світового банку.

Девід Малпас прогнозує значне скорочення економіки України і падіння ВВП росії, що вторглася в незалежну державу. У Європі, КНР та Сполучених Штатах економічне зростання, згідно з очікуваннями голови Світового банку, сповільниться. При цьому Китай постраждав переважно через інфляцію, пандемію COVID-19 та кризу на місцевому ринку нерухомості.

А ось нестача добрив і запасів продовольства, а також дорожнеча енергоносіїв найбільше вдарили по країнах, що розвиваються. За словами Малпасса, самої по собі «ідеї подвоєння цін на енергоносії є достатньо, щоб викликати рецесію».

Водночас чітких прогнозів щодо термінів початку глобальної рецесії глава СБ не озвучив.

Варто зазначити, що минулого місяця аналітики Світового банку переглянули свій прогноз глобального економічного зростання на 2022 рік у бік зменшення майже на цілий процентний пункт. Так, через вторгнення російського агресора в Україну цього року очікується зростання світового ВВП не на 4,1%, як прогнозувалося раніше, а на 3,2%.

Нагадаємо, міжнародне агентство Moody’s знизило рейтинги України до Caa3 та спрогнозувало падіння ВВП у 2022 році на 35%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd