росія уникла дефолту

Міністерство фінансів росії розрахувалося у доларах за облігації із погашенням у 2022 і 2042 роках. 4 квітня відомство намагалося виплатити $649,2 млн у рублях, адже банк-кореспондент не дозволив проводити виплату у доларах.

Дефолт РФ відкладається: Москва використала внутрішні резерви для погашення  боргу | Факти ICTVПро це повідомляє саме міністерство.

«Платежі було здійснено у валюті випуску відповідних єврооблігацій – у доларах США. Таким чином, зобов'язання щодо обслуговування суверенних єврооблігацій виконуються з дотриманням умов, встановлених емісійною документацією», – зазначили у відомстві.

Гроші вже на рахунку платіжного агента – лондонського відділення Citibank.

Зауважимо, якби інвестори не отримали гроші у валюті до 4 травня, коли закінчувався пільговий період, росії загрожував би дефолт. Про це зокрема попереджало міжнародне рейтингове агентство Moody's.

Міністерство фінансів США 4 квітня заборонило росії виплати за боргом з американських рахунків, сталося це після того, як стало відомо про звірства російської армії в Бучі. Відомство не планує видавати нових дозволів.

6 квітня Міністерство фінансів росії переказало рубльові кошти для виплати купонного доходу та погашення єврооблігацій. Банк-кореспондент, через санкції США, не дозволив проводити виплату у доларах.

Прикметно, що востаннє росія оголошувала дефолт понад сто років тому.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd