Рецесія скасовується: Goldman Sachs змінив свій прогноз для єврозони на 2023 рік

Економісти Goldman Sachs змінили свій прогноз для єврозони на 2023 рік і більше не очікують настання рецесії: замість скорочення ВВП на 0,1% вони тепер очікують на зростання на 0,6%.

Інфляція у єврозоні знову оновила історичний рекорд « Новини | Мобільна  версія | Бізнес.Цензор.НЕТ Про це пише Bloomberg.

Взимку зростання економіки єврозони буде слабким через енергетичну кризу: за підсумками першого кварталу воно становитиме 0,1%, вважає Goldman Sachs.

Серед факторів, які вплинули на перегляд прогнозу, Goldman Sachs відзначив кращий, ніж очікувалося, стан економіки наприкінці 2022 року, різке зниження вартості газу та швидку відмову Китаю від обмежень, пов'язаних із коронавірусом.

Goldman Sachs також скоригував очікування щодо інфляції: аналітики банку вважають, що вона знизиться до 3,25% до кінця 2023 року швидше, ніж прогнозувалося.

Аналітики банку вважають, що ціни товарів знижуватимуться, а вартість послуг, навпаки, зростатиме через збільшення вартості праці.

«З огляду на стійкішу активність, міцну інфляцію та „яструбині“ коментарі, ми очікуємо, що найближчими місяцями Європейський центробанк значно посилить свою грошово-кредитну політику», — процитував Bloomberg замітку експертів банку.

Goldman вважає, що ЄЦБ потрібно довести ключову ставку до 3,25%: двічі підняти її на 0,5 процентного пункту на засіданнях у лютому та березні і один раз — на 0,25 процентного пункту — у травні. Наразі ключова ставка ЄЦБ становить 2%.

Більшість аналітиків, яких опитала Financial Times наприкінці 2022 року, передвіщали єврозоні рецесію у 2023 році. До того, 90% респондентів заявили, що рецесія у країнах єврозони вже настала.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd