Ралі на нафтовому ринку поновлюється: що з цінами на Brent і WTI у четвер

Вранці 25 серпня ціни на нафту пішли вгору: вартість Brent перевищила $101 за барель, WTI торгується вище $95.

Нафта знову дорожчає після падіння до довоєнних рівнів. Новости  :section-UKR.NET.

Вранці у четвер вартість північноморської нафтової суміші досягла $101,72, тоді як техаська WTI подорожчала до $95,28. Обидві марки від початку торгів зросли на 0,41-0,49%.

За даними Bloomberg, експорт нафти та нафтопродуктів зі Сполучених Штатів досяг рекордного рівня за останні 30 років. Зокрема, повідомляє агентство, минулого тижня з портів США на закордонні ринки відвантажувалося понад 11 млн барелів нафти і дизпалива на добу, що стало найбільшим показником за період з лютого 1991 року.

Експорт сирої нафти перевищує 4 млн б/д другий тиждень поспіль, тоді як для дизпалива показник зріс на 20%.

Нафтове ралі поновилося на тлі заяви міністра енергетики Саудівської Аравії щодо можливого скорочення видобутку ОПЕК+ з метою стабілізації ринку.

За словами принца Абдулазіза бін Салмана, якого цитує агентство Bloomberg, «крайня» волатильність і нестача ліквідності свідчать про відрив ф’ючерсного ринку, що триває, від фундаментальних показників. Це, за словами міністра, спричинило падіння вартості WTI 22 серпня майже на 5%.

Підтримку нафти надала і статистика Міненерго США, яка показала падіння тижневих запасів сировини у країні. Згідно з даними відомства, комерційні запаси в Сполучених Штатах з 15 по 19 серпня скоротилися на 3,3 млн барелів при прогнозі зниження на 0,9 млн барелів.

Крім того, міністерство відрапортувало про зниження запасів дистилятів та бензину, а також про зменшення видобутку на 100 000 б/д – до 12 млн б/д.

Нагадаємо, за даними МЕА, світові поставки нафти досягли постпандемічного максимуму.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd