Рада прийняла за основу потрібні МВФ зміни до Бюджетного кодексу

Рада прийняла за основу законопроєкт 9346-1д про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо забезпечення передбачуваності бюджетної політики та посилення боргової стійкості.

Про це повідомив перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Прийняття закону - це виконання одразу двох «структурних маячків» з програми МВФ.

Документ передбачає зокрема внесення змін до закону про державний бюджет може розглядатися у Верховній Раді лише у разі наявності позитивного висновку Міністерства фінансів, відновлення передбачених статтею 52 Бюджетного кодексу умови внесення змін до закону про державний бюджет, залишивши лише в умовах воєнного стану необмежене право на перегляд видатків сектору безпеки і оборони.

А також відновлення з 1 січня 2024 року середньострокове бюджетне планування (ухвалення Бюджетної декларації), відновлення у 2023 році розробку Стратегії управління державним боргом.

Та передбачає, що у 2023-2028 роках граничний обсяг державних гарантій, які надаються за рішеннями Кабінету Міністрів, не може перевищувати 3% планових доходів загального фонду державного бюджету, а граничний обсяг державних гарантій, які надаються на підставі міжнародних договорів, визначатиметься законом про державний бюджет.

Нагадаємо, Виконавча рада Міжнародного валютного фонду під час засідання 29 червня обговорить перший перегляд програми розширеного фінансування для України.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd