Річна інфляція в Україні злетіла до 22,2%: дані Держстату

Річна інфляція в Україні прискорилася до 22,2%, тоді як у липні до червня скоротилася до 0,7%, передає Banker.ua з посиланням на дані Держстату.

Інфляція в Україні зросла до 11%, – Держстат - Новинарня

Як повідомляє Державна служба статистики, протягом липня споживча інфляція в Україні скоротилася до 0,7%: місяцем раніше показник було зафіксовано на рівні 3,1%.

Найбільш суттєво минулого місяця подорожчали продукти та безалкогольні напої, тоді як ціни на фрукти та овочі впали, хоча й залишилися значно вищими, ніж роком раніше.

Згідно з Інфляційним звітом НБУ, до кінця поточного року інфляція прискориться до 31%. Показник повернеться до цілі на рівні 5% лише у 2025 році.

Наступного року уповільнення інфляції очікується на тлі покращення інфляційних очікувань, налагодження логістики та поступового зростання врожаїв. Стримуватиме уповільнення інфляції у 2023-му висока вартість енергоносіїв та потреба у поетапному приведенні енергетичних тарифів для громадян до ринкових рівнів.

За даними Міністерства праці США, споживчі ціни в Сполучених Штатах минулого місяця зросли на 8,5% порівняно з липнем 2021 року.

Аналітики, опитані Trading Economics та Bloomberg, прогнозували уповільнення зростання цін до 8,7% із зафіксованого у червні рекордного за останні 40 років рівня 9,1%.

На думку експертів, дані, оприлюднені Мінпраці США, можуть свідчити про те, що зростання споживчих цін у Сполучених Штатах у червні могло досягти пікових значень.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd