Приріст за депозитами складає майже 100 млрд грн від початку війни

Сума гривневих депозитів резидентів за період з 24 лютого до кінця серпня поточного року зросла майже на 99,5 млрд грн, або 10,7%.

Приріст за депозитами з початку війни наблизився до 100 млрд грн —  Finance.ua Зокрема впродовж останнього літнього місяця – на 20,5 млрд грн. Про це свідчать оперативні дані Нацбанку, передає Banker.ua з посиланням на заяву голови фінкомітету Верховної Ради Данила Гетманцева.

Приріст стався завдяки збільшенню вкладів населення майже на 114 млрд грн, або 26,7%. Ця сума перебільшила ту, на яку зросли депозити всіх резидентів. З цього випливає, що у частині депозитів юридичних осіб спостерігався відтік. Відповідно, вклади юросіб зменшилися, тому загальний приріст виявився меншим, ніж сума, на яку зросли депозити.

Водночас, як свідчать дані НБУ, гривневий кредитний портфель резидентів у корпоративному сегменті теж зріс на 24,5 млрд грн (4,7%).

«І хоча обсяги кредитування дещо зменшуються третій місяць поспіль, тенденція залишається позитивною, насамперед завдяки державній програмі пільгового кредитування “5-7-9“», – зауважив Гетманцев.

Він додав, що всі кредити резидентам у гривні (разом з населенням) від початку війни зросли на 4,4 млрд гривень.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd