Президент АУБ прогнозує стабільність на фінансовому ринку

Помітних валютних коливань в Україні через політичну дестабілізацію не буде, – впевнений президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. За його словами, для цього немає економічних підстав. Економіка в Україні зростає. До того ж вона індиферентна щодо політики. Їх зв”язок слабкий і має інерційний характер.
На думку президента АУБ, є декілька інших чинників, які стабілізуюче діють на економіку і фінансову систему країни, і які значно перевершують негативи від політичних збурень:

1. Уряд працює, і Президент теж. Вони економічно і політично незацікавлені в дестабілізації економіки.
2. Голові НБУ за цих умов вже не загрожує незаконне усунення. Тож професійний досвід п. Стельмаха В.С. і надалі слугуватиме стабільності.
3. Банкіри за 17 років пережили вже не одну політичну кризу. Є досвід. Є розуміння як треба діяти в таких ситуаціях. В такі періоди у банкірів посилюється почуття корпоративної єдності, усвідомлюються системні інтереси.
4. Виваженість населення, його здоровий глузд і консерватизм разом з професіоналізмом банкірів не допустили фінансової і економічної кризи в дуже складному 2004 році. Тоді вони без сумніву показали себе кращими громадянами, ніж політики. Сьогоднішнє ж протистояння в окремих моментах виглядає бутафорним і оперетковим. А громадяни стали ще мудрішими і прекрасно розуміють, що паніка в умовах економічного зростання – то від лукавого.
5. Якісь мінімальні коливання на валютному ринку можуть мати місце, але їх буде знівельовано за рахунок валютних резервів НБУ, які сягають на сьогодні більше як 23 мільярди доларів. Тож навіть у випадку виникнення психологічної нестабільності окремих громадян, Національний банк України утримає курсову стабільність.
6. Банківська система на чолі з НБУ в цій ситуації демонструє звичну стабільність, принципово дистанціюється від політики. Ми концентруємо свою увагу на обслуговуванні наших клієнтів. Це наша функція. Серед банків в цій ситуації вважається дурним тоном заробляння на дестабілізації курсу гривні. І НБУ, і АУБ поділяють цю позицію.
ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd