Представники НБУ, АУБ та комерцiйних банкiв обговорили проект змiн розрахунку нормативiв лiквiдностi

В Нацiональному банку України з iнiцiативи Асоцiацiї українських банкiв вiдбулося засiдання робочої групи з обговорення пропозицiй банкiв до пiдготовленого НБУ проекту змiн розрахунку нормативiв лiквiдностi.
В робочiй групi взяли участь представники НБУ, АУБ та комерцiйних банкiв: Укрексiмбанку, Укрсоцбанку, Ощадбанку, Промiнвестбанку, Укрсиббанку, Укргазбанку, Iмекс-банку та банку Аркада.

Як вiдзначили представники АУБ, в Асоцiацiї розумiють всю гостроту проблеми та необхiднiсть збалансування лiквiдностi, зокрема довгострокової, але водночас у банкiв є чимало питань, якi вони вважають за потрiбне обговорити.

Пiд час засiдання робочої групи банкiрами було висловлено аргументованi зауваження та пропозицiї щодо запропонованих НБУ змiн до порядку розрахунку нормативiв лiквiдностi.

Зокрема, щодо нормативу миттєвої лiквiдностi, то банками була вiдзначена недоцiльнiсть виключення з розрахунку нормативу залишкiв на коррахунках в банках-нерезидентах, оскiльки цi кошти є єдиним джерелом забезпечення безготiвкових розрахункiв в iноземнiй валютi за вимогою клiєнта банку. Як компромiсний варiант, було запропоновано включати до розрахунку нормативу Н4 залишки на коррахунках в банках-нерезидентах, що вiдносяться до iнвестицiйного класу, i платоспроможнiсть яких не викликає сумнiвiв.

Обговорюючи нормативи поточної лiквiдностi, учасники робочої групи запропонували:

• не здiйснювати при розрахунку нормативiв Н5 сальдування мiжбанкiвських коштiв за активом та пасивом балансу. Такий пiдхiд не вiдповiдає сутi управлiння лiквiднiстю, яке здiйснюється виходячи iз спiвставлення загальних сум надходжень (активiв) та платежiв (зобов'язань) банкiв за строками;

• залишити дiюче нормативне значення Н5-1 у розмiрi 40%, нормативне значення Н5-2 встановити у розмiрi 50%;

• не включати до розрахунку нормативiв позабалансових рахункiв довiрчого управлiння.

Щодо нормативу довгострокової лiквiдностi, то при обговореннi алгоритму розрахунку нормативу Н6 був запропонований компромiсний варiант щодо включення до перелiку довгострокових пасивiв балансового капiталу (за винятком нарахованих неотриманих доходiв). Основнi засоби включатимуться до складу довгострокових активiв.

Також пропонувалося встановити механiзм входження банкiв в дотримання встановленого нормативу: поступове зниження протягом 3-х рокiв нормативного значення з 200 до 120%.

Висловленi АУБ та комерцiйними банками зауваження та пропозицiї взятi до уваги представниками НБУ та будуть доведенi до керiвництва та членiв Правлiння НБУ при доопрацюваннi змiн до Iнструкцiї.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd