Попит на валюту знизився. Регулятор анонсував пом'якшення обмежень

Попит на валюту в Україні як з боку банків, так і населення помітно знизився.

Це призвело до зменшення спреду між готівковим та офіційним курсами до 3,6% наприкінці березня 2023 року. Тому ослаблення валютних обмежень стає дедалі актуальнішим. Про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку за квітень 2023 року, передає Український бізнес ресурс.

"Звуження спреду усуває ринкові спотворення і сприяє збільшенню надходжень валюти через офіційні канали. Ревальвація готівкового курсу гривні також підтримує покращення курсових та інфляційних очікувань", – зазначає НБУ.

Навесні знизилися обсяги чистої купівлі банками іноземної валюти для потреб, а не під запит населення. Також суттєво впав попит на безготівкову валюту з боку населення, яке раніше купувало долари під депозит заради низького курсу.

Серед причин стабілізації ринку – сезонне збільшення пропозиції готівкової валюти аграріями. Водночас ефективність валютних обмежень НБУ з часом послаблюється, а їхній вплив на економічну активність – посилюється.

"Тому проведення валютної лібералізації у найближчій перспективі стає дедалі актуальнішим. Значні обсяги міжнародної допомоги і покращення ситуації на валютному ринку з початку 2023 року формують передумови для поступового пом'якшення адміністративних обмежень", – йдеться у звіті.

НБУ також анонсує початок зниження облікової ставки у четвертому кварталі 2023 замість другого кварталу 2024-го.

Нагадаємо, 27 квітня правління Національного банку всьоме поспіль зберегло облікову ставку лише на рівні 25%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd