Попит і пропозиція не збалансовані: в НБУ не готові прогнозувати курс валют після війни

У НБУ вважають, що відновлення української економіки вирішить і інші проблеми, у тому числі зі стрибками курсу долара.

НБУ изменит тарифы для банков и инкассаторов | PSM7.COM

Як розповіла в інтерв’ю 24 каналу перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, курс валют в Україні завжди визначається співвідношенням попиту на пропозицію.

Національний банк України після початку вторгнення росії зафіксував курс валют на безготівковому ринку, чим уберіг вітчизняну економіку від шоку. Проте там не можуть сказати, скільки гривень доведеться віддати за один долар у майбутньому.

За її словами, регулятор був змушений зафіксувати курс на безготівковому ринку, оскільки наразі попит та пропозиція не збалансовані, однак у НБУ ніколи не намагаються прогнозувати курс валют в Україні.

«Сьогодні пропозиції валюти набагато менше, ніж попиту. Якби Національний банк не зафіксував курс, це був би шок для економіки», — сказала вона.

Рожкова наголосила, що ті ж механізми впливають і на готівковий ринок, який на збільшення попиту реагує підняттям курсу. Вона також зазначила, що люди зараз відчувають тиск інфляції та зростання цін, а тому намагаються себе захистити, купуючи іноземні гроші.

Заступниця голови НБУ додала, що вірить, що після війни так званий «план Маршалла для України» буде реалізований і країни-партнери разом із представниками бізнесу допоможуть відновити вітчизняну економіку.

«Тому я вірю в те, що з відновленням країни, з відновленням економіки стабілізуються і всі інші питання. А яким буде конкретне значення курсу — це визначить ринок, попит та пропозиція», — зазначила Рожкова.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd