Покупцями військових ОВДП стали ще 9 000 громадян та представників бізнесу – НБУ

Покупцями військових облігацій внутрішньої держпозики стали ще 9 000 фізичних та юридичних осіб в Україні, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані НБУ.

Военные ОВГЗ: как уберечь деньги от инфляции, вложив их в оборону Украины —  Delo.ua

З початку повномасштабного вторгнення російського агресора Міністерство фінансів провело 33 ОВДП-аукціони, завдяки чому кожен бажаючий отримав можливість приєднатися до купівлі військових облігацій, таким чином підтримуючи фінансову оборону України.

За інформацією депозитарію Національного банку, продаж військових облігацій внутрішньої держпозики вже забезпечив надходження до державного бюджету України на рівні 67,4 млрд гривень, $144,1 млн і €176,5 млн.

Найбільший обсяг військових ОВДП на сьогоднішній день зосереджено на балансах українських банків – первинних дилерів, тоді як сукупний портфель інвесторів-нерезидентів становить 300,4 млн грн.

Що ж до вкладень у військові облігації з боку фізичних та юридичних осіб, то їхній обсяг продовжує стрімко зростати.

Так, інвестиції населення та бізнесу у гривневі військові ОВДП досягли 6,8 млрд гривень, що становить 10% від загального обсягу вкладень у такі облігації, номіновані в нацвалюті.

У доларові папери фізичні та юридичні особи вже інвестували $49,5 млн (близько 35% загального обсягу військових ОВДП, номінованих в американській валюті).

Військових ОВДП, номінованих у європейській валюті, громадяни та бізнес вже придбали на суму €26,2 млн, що становить близько 15% загального обсягу військових облігацій у євро.

Варто зазначити, що минулого тижня кількість фізичних та юридичних осіб, які інвестували у військові облігації внутрішньої держпозики, збільшилася з 58,1 тисячі до 67,0 тисяч.

Нагадаємо, 17 травня в результаті розміщення військових ОВДП Міністерство фінансів поповнило держбюджет на 7,5 млрд гривень.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd