Падіння ВВП рф прискорилося

У травні 2022 року падіння російської економіки прискорилося до 4,3% у річному вимірі після зниження на 2,8% у квітні, зростання на 1,3% у березні, на 4,1% у лютому та 5,7% у січні.

Падіння економіки Росії прискорюється, – Мінекономіки РФ

Про це йдеться в огляді Мінекономрозвитку рф, повідомляє російський Інтерфакс.

«Основними факторами зниження ВВП, як і раніше, залишаються транспортно-логістичні обмеження та скорочення внутрішнього попиту», – йдеться у документі.

Серед базових галузей економіки прискорилося падіння в оптовій торгівлі (мінус 15,5% в річному обчисленні у травні після мінус 11,9% у квітні).

Погіршення динаміки також зафіксовано в обсягах вантажообігу транспорту: мінус 1,8% у травні після зниження на 1,5% у квітні (дані за квітень переглянуті росстатом – раніше фіксувалося зниження на 5,9%).

Річна динаміка у промисловому виробництві у травні збереглася практично на рівні попереднього місяця (мінус 1,7% після мінус 1,6% у квітні).

Водночас зниження випуску у видобувних галузях у травні, за офіційними даними, сповільнилося до 0,8% р/р (після мінус 1,6% р/р у квітні) за рахунок менших порівняно з квітнем темпів зниження у видобутку паливно-енергетичних корисних копалин.

У обробних виробництвах зниження випуску становило 3,2% після мінус 2,1% у квітні. Зокрема, падіння виробництва в автомобільній промисловості рф прискорилося до 66% у травні після мінус 61,5% у квітні.

Оновлений офіційний прогноз Мінекономрозвитку рф передбачає падіння ВВП росії у 2022 році на 7,8%. Таким чином, російська офіційна влада сигналізує, що падіння економіки внаслідок вторгнення в Україну не перевищить ефекту світової фінансової кризи, коли ВВП рф впав на 7,8% у 2009 році.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd