Падіння турецької ліри прискорилося

Турецька ліра знову наближається до історичного мінімуму на тлі рекордної за 23 роки інфляції в країні, натомість президент Реджеп Таїп Ердоган надалі обіцяє зниження облікової ставки замість її підвищення.

Падіння турецької ліри прискорюється на тлі рекордної за 23 роки інфляції в країні, натомість президент Реджеп Тайіп Ердоган надалі обіцяє зниження облікової ставки замість її підвищення.

Про це повідомляє Financial Times.

В середу один долар коштував 17 турецьких лір, за день курс впав приблизно на 2%. Втрати валюти цьогоріч вже оцінюються у 22% після падіння майже на 45% у 2021 році. Рік тому за один долар потрібно було віддати в середньому 8 турецьких лір.

Попри те, що у травні інфляція досягла максимуму за 23 роки у 73,5%, Ердоган обіцяє подальше зниження облікової ставки Центробанку.

Таке зниження котирувань ліри протягом останніх тижнів загрожує повторити ситуацію у грудні, коли країна опинилася у валютній кризі після доручення Ердогана центральному банку про зниження ставок попри зростання інфляції. За винятком короткочасного падіння курсу до 18 лір за долар, турецька валюта ніколи не торгувалась на таких слабких рівнях.

Зараз у Туреччині одна з найнижчих реальних процентних ставок у світі, яка становить від'ємні 59,5% з урахуванням інфляції. Від'ємні реальні процентні ставки не дають громадянам зберігати свої заощадження в лірах та зменшують привабливість для іноземних інвесторів відносно інших країн, що розвиваються.

Нагадаємо, річна інфляція у Туреччині зросла до 73,5%. Це найвищий рівень інфляції в Туреччині з 1998 року.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd