Підприємства відновлюють свою роботу попри війну

Зараз в Україні налічується 26% підприємств, які не працюють через війну. Минулого місяця їх було 42%.

ВРУ закликає бізнес відновлювати свою діяльність попри війну |  «Дебет-Кредит» - Бухгалтерські новиниПро це свідчать результати другої хвилі опитування Європейської Бізнес Асоціації серед представників МСБ.

«З-поміж опитаних нами малих бізнесів 17% вже відновили роботу після тимчасового припинення і ще 23% готуються до відновлення», – йдеться у повідомленні на сайті асоціації.

Також збільшилась кількість підприємців, що працюють в повному обсязі – з 13% до 20%. Серед вимушених обмежень, що залишаються – скорочення географії діяльності, перехід в онлайн, закриття частини відділень/торгових точок. Відновити повноцінну роботу компанії не можуть здебільшого через брак замовлення, зниження активності клієнтів, скорочення проєктів.

Орієнтовна сукупна сума збитків від війни, завдана підприємцям-учасникам опитування – близько 2 млн доларів. 40% респондентів оцінюють втрати на суму до 10 тисяч доларів, ще близько третини, а саме 28% – в діапазоні 10-50 тисяч, 15% – більше 100 тисяч.

Дещо поліпшилась оцінка підприємцями власної фінансової стійкості. Наразі 40% повідомляють, що їх фінансових резервів вистачить на кілька місяців, раніше таких було 32%. Ще 15% мають резервів на один місяць. Водночас 12% повідомляють, що зможуть протриматись пів року, а 6% – рік і більше. Кількість бізнесів, що вже вичерпали свої фінансові резерви, практично не змінилась та становить наразі 26% від загальної кількості респондентів.

Ситуація з виплатою заробітних плат співробітникам майже не зазнала змін за останній місяць. При цьому малий бізнес здебільшого продовжує підтримувати захисників та надавати гуманітарну допомогу.

Переважна більшість МСБ підприємців, а саме 71% нікуди не перевозили свій офіс чи виробництво, тільки 11% здійснили релокацію на захід України, а 4% – за кордон.

Нагадаємо, Нацбанк зафіксував різке зниження попиту на кредити серед бізнесу.

«Інтерес позичальників до бізнес-кредитів суттєво зменшився, найбільше – на довгострокові, кредити в іноземній валюті та позики МСП. Частково підсилювали попит у цьому сегменті потреба в оборотному капіталі, реструктуризації боргу та внутрішньому фінансуванні», – пояснюють в НБУ.

Банки оцінюють перспективи кредитування стримано.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd