ОВДП-аукціони: Мінфін залучив до держбюджету 12,6 млрд гривень

24 травня Мінфін розмістив ОВДП на суму 12,6 млрд гривень: облігацій, номінованих у євро, вдалося продати на €52,3 млн, тоді як доларові папери відомство розмістило на $54,9 млн.

Военные ОВГЗ: как уберечь деньги от инфляции, вложив их в оборону Украины —  Delo.ua

24 травня Мінфін запропонував інвесторам п’ять випусків облігацій внутрішньої держпозики, номінованих як у національній, так і в іноземній валютах.

Так, найпопулярнішими серед гривневих облігацій цього вівторка були ОВДП з погашенням у листопаді 2022 року: цей випуск розміщувався під 10%, а його продаж приніс бюджету 8,73 млрд грн.

Гривневих ОВДП з погашенням у липні 2022-го Мінфін продав на 545,6 млн гривень: середньозважена ставка прибутковості тут склала 9,5%.

Облігації у гривні, дата погашення яких припадає на 25 жовтня 2023 року, розміщувалися під 11,5%, а їхній продаж забезпечив надходження до держбюджету на рівні 90 млн грн.

Що ж до ОВДП, номінованих в іноземній валюті, то їхнє розміщення принесло бюджету €52,3 млн і $54,9 млн.

Папери в євро з погашенням у грудні поточного року розміщувалися під 2,5%, тоді як ставка доходності за доларовими облігаціями під час ОВДП-аукціону становила 3,7%.

Варто зазначити, що з початку квітня НБУ викупив військових облігацій на суму 50 млрд гривень: на кінець минулого місяця портфель військових ОВДП у власності Нацбанку склав 70 млрд грн.

Зростання обсягів викупу військових облігацій у квітні обумовлено збільшенням потреб бюджету в умовах податкових змін і на тлі більш низьких обсягів міжнародного фінансування.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що покупцями військових облігацій внутрішньої держпозики стали ще 9000 фізичних та юридичних осіб в Україні.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd