ОВДП-аукціони: Мінфін розмістив військових облігацій на 3,1 млрд грн

В останній день весни від розміщення військових ОВДП до держбюджету вдалося залучити майже 3,1 млрд гривень, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані Мінфіну.

Купити військові облігації – на який дохід можна буде розраховувати

У ході ОВДП-аукціонів 31 травня Міністерство фінансів розмістило військових облігацій на загальну суму 3098 млн гривень. Вчора відомство пропонувало інвесторам як гривневі папери, так і ОВДП, номіновані у валюті США.

З чотирьох гривневих випусків найбільш затребуваними в останній день весни виявилися ті, дата погашення яких припадає на січень 2023 року. Такі ОВДП розміщувалися під 10% та були продані на загальну суму 1,69 млрд грн.

Тримісячних військових облігацій цього вівторка вдалося розмістити на 346,3 млн гривень (середньозважена ставка прибутковості тут склала 9,5%).

Гривневих військових ОВДП з терміном обігу 1,5 року Мінфін учора продав на 61,3 млн гривень: папери з погашенням у жовтні наступного року розміщувалися під 11,5%.

Крім того, 31 травня відомство пропонувало інвесторам двомісячні облігації внутрішньої держпозики, номіновані у гривні: ОВДП, продаж яких забезпечив надходження до бюджету на рівні 540,3 млн гривень, розміщувалися під 9,5%.

Щодо доларових паперів, то тут середньозважена ставка прибутковості склала 3,7%, а сума, отримана в результаті розміщення, – $15,8 млн. Дата погашення однорічних ОВДП, номінованих у валюті США, – 27 квітня 2023 року.

Варто зазначити, що Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №7342, згідно з яким під час дії військового стану Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) зможе купувати ОВДП за рахунок гривневих коштів, розміщених на його депозитних рахунках, та нарахованих за ними відсотків.

Також, за рішенням військового командування, Агентство зможе передавати активи, що перебувають в управлінні АРМА, на потреби держави.

Нагадаємо, з 23 до 27 травня кількість інвесторів у військові ОВДП серед фізичних та юридичних осіб збільшилася з 67 000 до майже 76 000.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd