ОВДП-аукціони: Мінфін різко скоротив продаж військових облігацій

7 червня Міністерство фінансів розмістило військові облігації на суму трохи більше 800 млн гривень, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби відомства.

Купити військові облігації – на який дохід можна буде розраховувати

Результати ОВДП-аукціонів 7 червня виявилися скромними: минулого вівторка Мінфін розмістив військові облігації внутрішньої держпозики на загальну суму 810 млн гривень.

Так, найкоротші тримісячні держпапери вдалося продати на 33 млн гривень: середньозважена ставка прибутковості тут склала 9,5%.

ОВДП, термін обігу яких становить 1,5 роки, було розміщено на 12 млн гривень під 11,5%.

Найбільш затребуваними в ході вчорашніх аукціонів виявилися шестимісячні держпапери, які розміщувалися під 10%: їхній продаж дозволив поповнити державний бюджет на 765 млн грн.

Кількість заявок у порівнянні з попередніми аукціонами впала зі 116 до 40.

Варто зазначити, що, попри очікування багатьох інвесторів, Міністерство фінансів не відреагувало на значне підвищення облікової ставки Нацбанку підняттям ставок за ОВДП.

Так, незважаючи на те, що регулятор ухвалив рішення про різке підвищення ключової ставки з 10% до 25%, дохідність облігацій залишилася незмінною, тобто на рівні 9,5%, 10% та 11,5% річних.

Коментуючи підсумки вчорашнього розміщення, у Мінфіні зазначили, що інвестиції у військові облігації внутрішньої держпозики – це «патрони української економіки та допомога нашим захисникам».

«Дякуємо кожному, хто продовжує робити внесок у перемогу над ворогом!», – наголошується в повідомленні прес-служби відомства.

Нагадаємо, покупцями військових облігацій внутрішньої держпозики стали понад 83 000 громадян та представників бізнесу.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd