ОВДП-аукціони: Мінфін поповнив держбюджет ще на 3,45 млрд грн

Розміщення військових облігацій у рамках вчорашніх ОВДП-аукціонів дозволило залучити до держбюджету 3,45 млрд гривень, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані Мінфіну.

Расходы на погашение внутренних гособлигаций превышают доходы от военных  ОВГЗ, — НБУ — Delo.ua

9 серпня Міністерство фінансів пропонувало інвесторам як гривневі держпапери, так і облігації внутрішньої держпозики, номіновані в євро.

У ході вчорашніх ОВДП-аукціонів відомству вдалося залучити до держбюджету 3453 млн гривень, у тому числі й €860 000 – від продажу 10-місячних єврооблігацій, які розміщувалися під 2,5%.

Що ж до облігацій внутрішньої держпозики, номінованих в українській нацвалюті, то найбільшим попитом 9 серпня користувалися ОВДП із погашенням у січні наступного року. Розміщення цього випуску забезпечило надходження до держбюджету на рівні 3,36 млрд гривень, а середньозважена ставка прибутковості тут склала 11,99%.

Держпаперів, дата погашення яких припадає на вересень 2023-го, минулого вівторка вдалося продати на 51,3 млн гривень: вони розміщувалися під 16,0% річних.

Прибутковість 11-місячних облігацій 9 серпня було збережено на рівні 14%: розміщення ОВДП з погашенням у липні 2023 року принесло державному бюджету 9,16 млн грн.

Публікуючи результати вчорашніх ОВДП-аукціонів, Мінфін подякував кожному інвестору, який робить внесок у підвищення обороноздатності України.

«Сьогодні Міністерство фінансів України розмістило військові облігації на суму майже 3,5 млрд. гривень в еквіваленті. Гроші інвесторів підтримують Збройні сили України та забезпечують наших військових найнеобхіднішими: зброєю, патронами, технікою, харчуванням та медикаментами», – наголошується у повідомленні міністерства.

Нагадаємо, виплати по погашенням ОВДП, які здійснює уряд, більш ніж на 40 млрд грн перевищують суму, отриману від продажу облігацій на щотижневих аукціонах.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd