Основные тенденции денежно-кредитного рынка за ноябрь 2006 г.

Розвиток ситуації на грошово-кредитному ринку у листопаді був адекватним ситуації що складалася в макроекономічній сфері. Стала тенденція до пожвавлення темпів економічного розвитку стимулювала подальше збільшення попиту на гроші, що знаходило своє відображення у породженні поступового зростання грошової маси, розширенні ресурсної бази банків та обсягів кредитних вкладень.
Порівняно високе значення індексу споживчих цін у листопаді (101.8%, з початку року – 110.6%), як і у жовтні, є наслідком насамперед підвищення адміністративно регульованих тарифів на послуги і не має під собою істотного монетарного підґрунтя.

Зростання монетарної бази у листопаді відбувалося значно меншими темпами, ніж упродовж двох попередніх місяців. Це було зумовлено певним зменшенням обсягів інтервенцій Національного банку України з купівлі валюти на міжбанківському ринку, а також збільшенням на 9.4% обсягів коштів Уряду в національній валюті на єдиному казначейському рахунку. Так, у листопаді монетарна база збільшилася усього на 0.2% (з початку року – на 6.2%) до 87.9 млрд. грн., тоді як у жовтні та вересні темпи її приросту були однаковими і становили 3.5%.

Для підтримки ліквідності банківської системи Національний банк України у листопаді здійснив рефінансування банків на загальну суму 19.3 млн. грн., з них 6.8 млн. грн. – кредити овернайт. Всього за січень - листопад загальний обсяг операцій рефінансування банків становив 7738.7 млн. грн., з них кредити овернайт – 5531.3 млн. грн.

Середньозважена ставка за всіма інструментами рефінансування у листопаді становила 10.63%, у січні - листопаді – 11.68%.

Обсяг операцій з мобілізації коштів у листопаді становив 850 млн. грн., з початку року – 6210 млн. грн.

Грошова маса у листопаді збільшилася на 2.5% (з початку року – на 25.9%) до 244.3 млрд. грн. Як і у жовтні, у листопаді зростання грошової маси стримувалося за рахунок сезонного зменшення обсягів готівки поза банками, які у цьому місяці збільшилися на 0.6% (з початку року – на 14.2%) до 68.8 млрд. грн. Це сприяло продовженню позитивної тенденції до покращання структури грошової маси – питома вага готівки в грошовій масі з початку року зменшилася з 31% до 28.1%.

У листопаді продовжувала тривати тенденція до збільшення ресурсної бази банків – загальний обсяг депозитів збільшився на 3.1% (з початку року – на 30.9%) до 174 млрд. грн. При цьому, темпи приросту вкладів населення (4.7%) випереджали темпи приросту депозитів юридичних осіб (1.0%).

Кредитні вкладення у листопаді збільшилися на 6.7% (з початку року – на 61.6%) до 231.7 млрд. грн. Кумулятивний (з початку року) приріст кредитних вкладень є найбільшим в історії банківської системи України. Кредитні вкладення банків фізичним особам продовжували у листопаді зростати більшими темпами (на 7.8%), ніж обсяги кредитів наданих юридичним особам (на 6.3%).

Середньозважена ставка за кредитами в національній валюті у листопаді незначно збільшилася з 14.3% до 14.4%, в той час як в іноземній зменшилася з 11.3% до 11.1%. Інтегральна ставка за кредитами збільшилася з 13.1% до 13.2%.

Середньозважена ставка за депозитами в національній валюті зменшилася з 7.9% до 7.4%, в іноземній – з 6.0% до 5.8% Інтегральна ставка за депозитами зменшилася з 7.0% до 6.7%.
ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd