Інфляція у США знижується, але повільніше, ніж очікував ринок, щео обнулило шанси підвищення облікової ставки ФРС, на засіданні 21 вересня, на 0.5% та підвищило шанси підняття відразу на 1%. І ф'ючерсний ринок на ставку не сумнівається, що ФРС підвищить її щонайменше на 0.75%. Наразі базовий сценарій припускає, що у листопаді її піднімуть ще раз на 0.75%, і тепер ф'ючерси вказують на пік цієї ставки наступного року на рівні 4,25-4,5%. ФРС не боїться рецесії – ринок праці та споживча економіка дійсно залишаються сильними, тому вважає за доцільне проводити жорстку монетарну політику, найжорсткішу в сучасну епоху з 1980-х років. Тим часом інфляція у Німеччині прискорилася з 7.5% р/р у липні до 7.9% у серпні, тож ЄЦБ також буде вимушений діяти.
Висока облікова ставка НБУ дозволяє банкам заробляти 100 млн грн на день. Йдеться про відсотки за вкладеннями вільних коштів у депозитні сертифікати НБУ. У липні банки таким чином заробили 3,3 млрд грн, свідчать їхні оборотно-сальдові баланси. Найбільше на депосертифікатах заробили: ПриватБанк (601 млн грн), Укрсиббанк (434 млн грн) та Райффайзен Банк (370 млн грн). НАК "Нафтогаз України": сума непрямих субсидій споживачеві, що надається через НАК у 2022 році, очікується на рівні близько 842 млрд грн. Це у 3.4 рази більше, ніж було роком раніше - 249 млрд грн. Це субсидія, що надається за рахунок різниці між ринковою ціною та ціною, за якою купує споживач.
Основні цифри проєкту держбюджету України на 2023 рік: загальна сума доходів держбюджету прогнозується у 1 279,1 млрд грн. Видатки держбюджету та надання кредитів плануються в обсязі 2 573,4 млрд грн. Проект держбюджету на 2023 рік передбачає спрямування ресурсів на такі пріоритетні напрями: