Огляд фондового ринку України за 6 - 13 лютого 2023

Індекс «Української біржі» різко знизився на минулому тижні на 18%, але дане падіння мало здебільшого ситуативний характер який відобразив низьку ліквідність по окремим акціям, що входять у розрахунок індексу.

Зокрема, котирування «Донбасенерго» звалилися вниз на 31% до 3,98 грн. Поки в публічному просторі не має інформації, як буде проходити банкрутство компанії, про яке було заявлено ще у минулому році. Також на динаміку індексу негативно впливав такий чинник, як просідання індикативних котирувань цінних паперів «Кернел», що обертаються саме на «Українській біржі». При тому, що на Варшавській біржі ціна акцій «Кернел» за тиждень піднялася на 0,9% до 18,5 злотих, на внутрішньому ринку індикативна ціна даних акцій впала одразу на 38% до 131 грн, що не є дійсним «ринком» для даних цінних паперів.

По акціям «Райффайзен Банку» останні угоди проходили по ціні 31,5 копійок. По котируванням «Центренерго» спостерігався відскок вгору на 42% до 2,85 грн, після значного падіння протягом попередніх тижнів.

На ринку суверенних єврооблігацій, бонди України з погашенням у 2034 році впали в ціні на 4,7% до 18,4 центів за долар номіналу (дохідність до погашення 47%). Котирування ВВП-варантів України, по яким платежі залежать від темпів зростання економіки країни, впали на 17% до 26 центів за долар номіналу. На початку лютого ціна даних деривативів знаходилася на рівні 32 центи.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd