Огляд фондового ринку України за 6-13 березня 2023

Котирування акцій «Центренерго» підскочили вверх на 39% до позначки 3,59 грн, але об'єми угод були дуже низькими.

Також на минулому тижні спостерігалося підвищення по акціям «Райффайзен Банку», які додали майже 15% до рівня 31 копійка.

На Варшавській біржі акції агрохолдингу «Кернел» впали на 6,6% до 18,55 злотих після того, як основний акціонер компанії повідомив про намір провести делістинг акцій «Кернел» з біржі. Ця новина була абсолютно несподіваною для інвесторів та спричинила активне обговорення з приводу того, що делістинг акцій буде відверто негативною подією для міноритарних акціонерів «Кернел». Котирування інших українських агро компаній зазнали зниження на такому інформаційному фоні. Капіталізація «МХП» зменшилася на 5,6% а по акціям «Астарти» було просідання на 1,2%.

На ринку єврооблігацій, боргові папери України з погашенням в 2034 році залишалися на позначці 16,3 центи за долар номіналу, що дає дохідність до погашення 53%. Тим часом, по єврооблігаціям «Кернел-2027» було зростання індикативних котирувань майже на 30% до 40 центів за долар номіналу (дохідність 35%) після повідомлення, що менеджмент компанії в цьому місяці купляв дані боргові інструменти компанії на ринку за ціною від 44 до 47 центів за долар номіналу.

Нацбанк прозвітував, що за лютий скорочення золотовалютних резервів було на 3,5% до 28,9 млрд доларів. Загалом упродовж минулого місяця регулятор провів інтервенції з продажу валюти на міжбанку на суму приблизно 2,5 млрд доларів. У лютому уряд України виплатив 354 млн доларів за обслуговування та погашення валютних ОВДП, ще 154 млн доларів – боргу перед Світовим банком. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 306 млн доларів. На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло за минулий місяць 2,4 млрд доларів. З цієї суми приблизно 2,1 млрд доларів отримано від Світового банку і 330 млн доларів від розміщення валютних ОВДП.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd