Огляд фондового ринку України 30 січня - 6 лютого 2023

Акції українських компаній мали змішану динаміку котирувань протягом минулого тижня.

Але певний оптимізм на внутрішньому ринку був викликаний чергою гучних антикорупційних справ. Зокрема, за підозрою в корупції було звільнено керівництво митної служби України. В загальному розумінні, показова активізація боротьби з корупцією високо-посадовців має переконати міжнародних партнерів України надати країні більше фінансових ресурсів для подолання проблем викликаних російською військовою агресією. Зараз йдуть переговори з МВФ про нову кредитну програму терміном на три-чотири роки, об'єм якої буде від 14 до 16 млрд доларів, з яких у перший рік Україна може отримати від 5 до 7 млрд доларів.

Серед основних акцій індексного кошика «Української біржі» найбільше зростання було по акціям «Центренерго», які відскочили вверх на 17% до 2,00 грн після дуже значного падіння з рівня в 4 грн на початку року. Також помітне зростання на 16% до 14,2 грн було по цінним паперам «Крюківського вагонзаводу». За останній місяць котирування «Крюківського вагонзаводу» піднялися майже на 30%, що ми пов'язуємо з очікуванням певних змін в структурі власників компанії, так як досі 25% акцій належать бенефіціару з росії.

На торгах у Лондоні акції «МХП» за тиждень додали 2,4% до 3,39 доларів, в той час як по акціям Ferrexpo було зниження на 5,5% до 160 пенсів.

На первинному аукціоні з розміщення ОВДП попитом користувалися облігації з погашенням у травні 2025 року. У минулий вівторок Мінфіну вдалося продати даних ОВДП на суму 10,4 млрд грн під дохідність 19,7%. Майже аналогічні ОВДП на вторинному ринку є можливість придбати з дохідністю 23%. Для ОВДП з погашенням у листопаді індикативні котирування дохідності знаходяться в діапазоні 21%/19% (купівля/продаж). Окремо Мінфін прозвітував, що держаний та гарантований державою борг на початок цього року становив 111 млрд доларів (у відносному вираженні приблизно 80% від очікуваного в цьому році ВВП).

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd