Доброго ранку!
Минулий тиждень з 31 березня по 5 квітня 2025 року відзначився значною волатильністю та зниженням на світових ринках, спричиненими головним чином ескалацією торговельної напруженості між США та Китаєм.
Американські фондові індекси показали найбільше тижневе падіння з початку пандемії COVID-19 у березні 2020 року.
S&P 500 впав на 6%.
Dow Jones Industrial Average обвалився на 5.5%, або більш ніж на 2200 пунктів.
Nasdaq Composite впав на 5.8%, увійшовши до "ведмежого" ринку (зниження більш ніж на 20% від свого нещодавнього максимуму).
Причиною різкого зниження стала відповідна реакція Китаю на нові тарифи США. Китай оголосив про введення 34% тарифів на всі товари, що імпортуються зі США, починаючи з 10 квітня.
Ринки також відреагували на заяву голови ФРС Джерома Пауелла про те, що тарифи можуть призвести до зростання інфляційних очікувань, що може ускладнити зниження процентних ставок.
Дохідність 10-річних казначейських облігацій США впала до найнижчого рівня за сім місяців, оскільки інвестори шукали "тиху гавань".
Ціни на нафту WTI впали більш ніж на 7% через побоювання рецесії, опустившись нижче 62 доларів за барель, що є найнижчим рівнем з середини 2021 року.
Європейські фондові ринки також різко знизилися у п'ятницю після оголошення Китаєм відповідних заходів на тарифи США.
Німецький DAX втратив 5%.
Французький CAC 40 впав на 4.3%.
Європейські банки показали особливо слабкий виступ, оскільки інвестори закладали в ціни повільніше економічне зростання та зниження процентних ставок.
Китайські фондові ринки також показали зниження на скороченому через свята тижні (ринки були закриті у п'ятницю у зв'язку з Днем поминання померлих).
Індекс CSI 300 знизився на 1.37%.
Індекс Shanghai Composite втратив 0.28%.
Гонконгський індекс Hang Seng впав на 2.46%.
Китай оголосив про введення 34% тарифів на всі товари, що імпортуються зі США, починаючи з 10 квітня, у відповідь на підвищення тарифів США.
Китай також оголосив про низку інших заходів, спрямованих проти двосторонньої торгівлі зі США, включаючи обмеження на експорт рідкоземельних металів та антидемпінгове розслідування щодо медичних рентгенівських трубок зі США.
В Україні більшість новин стосуються макроекономічної ситуації, урядових запозичень та ситуації в енергетичному секторі.
Відзначається уповільнення зростання ВВП у 2024 році до 2.9% р/р.
Інфляція у лютому прискорилася до 13.2% р/р, але темпи її зростання сповільнюються третій місяць поспіль.
Національний банк України підвищив облікову ставку до 15.5% для стримування інфляції.
Тримаємось!