Огляд фінансових ринків від ТОВ “Інтер Бізнес Фінанс” - 29 липня 2022 р

ФРС очікувано підвищила облікову ставку на 0,75% до діапазону 2,25-2,5%. Пауелл сказав, що може бути ще одне надзвичайно велике підвищення ставки у вересні. Але потім доречно уповільнити темпи підвищення ставок, а нейтральний рівень ставки ФРС означає 3-3,5%. І це незважаючи на вже офіційно оголошену рецесію в США – ВВП у другому кварталі впав на 0.9% після падіння на 1.6% в першому. Схоже, що економічне зростання стало жертвою боротьби з інфляцією - продаж нових будинків у США впав на 8.1% р/р.

Газпром зупинив ще один двигун Siemens на північному потоці -постачання до ЄС з 27 липня складатиметься 33 млн.куб. на добу. Пропускна спроможність газопроводу впаде до 20% його потужності, а ціни на газ вже зросли до $2500 за тисячу кубів. На аукціоні 26 липня Міністерство фінансів України розмістило військові облігації понад 9,8 млрд грн (в еквіваленті). При цьому Мінфін підвищив ставки.

Від початку повномасштабної війни виплати на погашення українських держоблігацій перевищили обсяг запозичень на аукціонах із продажу паперів на 34,1 млрд грн. Якщо в березні обсяг отриманих урядом коштів на аукціонах із продажу ОВДП на 10,7 млрд грн перевищував суму погашень за цими інструментами, то згодом сальдо стало відʼємним і щомісяця поглиблювалося З 1 червня по 18 липня загальний обсяг погашеної заборгованості банків за кредитами рефінансування склав 46,7 млрд грн. З них понад 20 млрд грн — це погашення за кредитами на строк від 1 до 5 років, решта на строк до 1 року.

Нацбанк прогнозує, що на кінець 2023 року резерви становитимуть $21,2 млрд, а 2024 року зростуть до $28,7 млрд. Водночас сальдо поточного рахунку, за прогнозами регулятора, буде позитивним і становитиме на кінець 2022 року $6,4 млрд, тоді як наприкінці минулого року воно було негативним і становило $3,2 млрд. НБУ очікує, що на кінець 2023-го та 2024 року цей показник буде негативним і становитиме $3,9 млрд і $8,8 млрд відповідно. За прогнозами Мінекономіки, у 2023 році інфляція складе 30%, що значно гірше за прогноз НБУ (20,7%), а падіння ВВП України у 2022 році може сягнути 30−35%. При цьому було зазначено, що цей прогноз може змінюватись в залежності від ситуації та прийнятих рішень.

Інвестори поки що відмовляються давати Нафтогазу 2-річну відстрочку. Ходять чутки, що схожа ситуація з євробондами України. Сам Нафтогаз заявляє, що не отримав згоди Кабміну на виплату боргу і тому оголосив дефолт щодо єврооблігацій. Також уряд ухвалив документи, якими пропонує власникам облігацій "Укравтодору" на суму $700 млн відстрочити погашення відсотків за ними до кінця 2024 року, як і власникам цінних паперів "Укренерго" на суму $825 млн". Тож на час війни залишається сподіватись на допомогу держав и міжнародних організацій - ЄС через Європейський інвестиційний банк видав Україні 1 млрд євро, пізніше буде виділено ще 590 млн. євро, Європейський інвестиційний банк надасть Україні 1,59 млрд. євро для ремонту пошкодженої інфраструктури та на інші критично важливі проєкти. Також Україна планує почати перемовини з МВФ щодо нової програми на 15-20 млрд. долларів. В той же час дію «податкової амністії» в Україні продовжили на півроку до 01 березня 2023. Змінювати її провальні умови звичайно ніхто не збирається.

Слава Україні!

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd