Огляд фінансових ринків від ТОВ “Інтер Бізнес Фінанс” - 22 липня 2022 р

Тиск на ринки, що розвиваються, наростає. Проблеми з продовольством мають 345 млн.чол. проти 135 млн.чол. 2019-го. Індійська рупія девальвувала до історичного мінімуму понад 80 руп/дол. Експерти попереджають, що криза Шрі-Ланки може повторитися у Пакистані, Бангладеш та на Мальдівах. Fitch знизило прогноз кредитного рейтингу Пакистану зі "стабільного" до "негативного". Інфляція у Великій Британії у червні досягла нового максимуму з 1982 року 9.4% р/р, а індекс цін на житло в UK виріс до 12.8% р/р. В той же час у Китаї ціни на житло знижуються 10 місяців поспіль, а продаж житла на вторинному ринку США впав на 5.4% - покупці чекають на нижчі ціни.

ЄЦБ підвищив базову відсоткову ставку. Вона зросла на 50 базисних пунктів — до 0,5%. Востаннє ставка в єврозоні підвищувалася у липні 2011 року. У травні 2022-го президент ЄЦБ Крістін Лагард допустила підвищення ставки найближчими тижнями, зазначивши, що воно буде поступовим, щоб не зашкодити економічному зростанню. Головна причина — рекордна інфляція в країнах єврозони. У червні вона досягла 8,6%, у травні зростання цін у єврозоні склало 8,1%. Цільовий показник ЄЦБ з інфляції - 2%. У своєму рішенні підвищити відсоткові ставки ЄЦБ приєднався до колег із більш ніж 80 центробанків у всьому світі, які вже зробили це у боротьбі з історичним сплеском інфляції.

Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних. Інфляція стрімко зростала та сягнула 21,5% р/р у червні переважно внаслідок шоків, зумовлених війною, та через глобальний ціновий тиск. Інфляційний тиск, згідно з прогнозом НБУ, зберігатиметься й надалі: за підсумками 2022 року інфляція перевищить 30%. У наступні роки вона суттєво сповільниться, хоча все ще перебуватиме значно вище цілі Національного банку в 5% передусім через наслідки війни - інфляція у 2023 році знизиться до 20,7%, а в 2024 – до 9,4%. Її повернення до цілі 5% передбачається в 2025 році. Економіка України скоротиться на третину у 2022 році, але за умови розблокування чорноморських портів повернеться до зростання у 2023‒2024 роках. Базовий сценарій макроекономічного прогнозу передбачає збереження облікової ставки на рівні 25% щонайменше до ІІ кварталу 2024 року. Водночас баланс ризиків для прогнозу облікової ставки зміщений вгору. У разі реалізації ризиків, Національний банк може підвищити облікову ставку та ставки за своїми монетарними операціями понад поточні рівні для збереження стабільності грошово-кредитної сфери та керованості інфляційними процесами.

Також Національний банк України з 9:00 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/дол. США з огляду на зміну фундаментальних характеристик економіки України під час війни та зміцнення долара США до інших валют. Перед цим рішенням об’ем продажу валюти Нацбанком за тиждень з 11 по 15 липня зменшився до $588,1 млн, що стало найнижчим показником за останні 9 тижнів. Наприкінці липня Україна отримає від ЄС 1 млрд євро екстреної макрофінансової допомоги. Це перший пакет із загальної суми 9 млрд євро.Також Кабмін затвердив умови здобуття чергового гранту від США на $4.5 млрд. Мінфін пішов на підвищення прибутковості річних ОВДП з 11% до 14% - це дозволило йому залучити з цих паперів 1.78 млрд. грн. Усього Мінфін залучив 1.93 млрд.грн. та $32 млн. А агенція Fitch Ratings погіршила рейтинг Беларусі з C до RD, що означає обмежений дефолт. Це пов’язано зі спробою Беларусі сплатити борг білоруськими рублями.

Слава Україні!

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd