Огляд фінансових ринків від ТОВ “Інтер Бізнес Фінанс” - 21 жовтня 2022 р

У 2023 році економіка єврозони скоротиться через зростання вартості енергоносіїв та ризик їх дефіциту після вторгнення Росії в Україну, пише Bloomberg. Економісти, які передбачали зростання на 0,3% ще місяць тому, прогнозують спад на 0,1%. Німеччина, найбільша економіка єврозони, скоротиться на 0,5%, тоді як економіки Франції, Італії та Іспанії, ймовірно, зростуть. Інфляція в Єврозоні зросла трохи менше за очікування – з 9.1% до 9.9% р/р, а в будівництві розпочався спад – мінус 0.6% м/м. Очікування складної зими та енергетичної кризи роблять Європу менш цікавим місцем для інвесторів, і долар виглядає цікавішим за євро. Промвиробництво у США у вересні зросло на 5.3% р/р з високим завантаженням виробничих потужностей (80.3%) - жодних натяків на кризу в американській промисловості, тож у ФРС розв’язані руки у боротьбі з інфляцією.

Правління НБУ залишило облікову ставку на рівні 25% річних. «Інфляція в умовах війни очікувано зростає, але залишається керованою. Цінова динаміка була очікуваною та навіть дещо нижчою за липневий прогноз Національного банку», — заявив голова НБУ Андрій Пишний. За його словами, оновлений прогноз, як і попередній, передбачає збереження облікової ставки на рівні 25% щонайменше до ІІ кварталу 2024 року. Витрати держбюджету України на 2022 рік збільшено ще на 387 млрд грн, до 3037 млрд грн. Основна мета – фінансування ЗСУ та інших силових органів. Граничний розмір дефіциту держбюджету зросте до 1497 млрд грн, а граничний розмір держборгу на кінець року - до 4034 млрд грн.

Мінфін України пішов на довгоочікуване підвищення прибутковості ОВДП - прибутковість 7-міс. облігацій зросла з 12% до 14% річних, 18-міс. з 16% до 18,5% річних. Щоправда, це зробили тільки для двох покупців на спецаукціонах, що дозволило Мінфіну залучити 5,63 млрд грн. На традиційних аукціонах ставки залишилися постійними. Відповідно залучено з них було лише 170 млн.грн. А ось за доларовими ОВДП результати були успішнішими – Мінфін залучив під 4.25% річних $312,2 млн на 5-6 місяців (в основному 5 міс). За оцінками НБУ, прибутковість річних ОВДП на вторинному ринку зараз становить від 19-20% річних. Мінфін зараз більше грошей отримує від західних партнерів, і тому на аукціонах не дуже активний. Місія МВФ 17 жовтня розпочала роботу над новою кредитною програмою для України. Зустрічі та переговори відбуваються в Австрії. Місія триватиме до 20 жовтня включно. У роботі беруть участь представники НБУ на чолі з головою Нацбанку Андрієм Пишним, який вже пообіцяв, що Нацбанк не виходитиме на ринок із продажем ОВДП зі свого портфелю.

Слава Україні!

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd